1. Dzisiaj dzień Mamy, wszystkim Mamom w naszej parafii gratulujemy ich matczynej miłości, dziękujemy za  trud wychowywania dzieci, a w ten sposób kształtowania oblicza naszej parafii. Modlimy się za was, a zmarłe Mamy polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 2. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Ta uroczystość poprzedzona będzie dniami modlitw o urodzaje. Rozpoczniemy od czwartku do soboty. Po Mszy świętej pójdziemy w procesji błagalnej wokół Kościoła śpiewając litanię do Wszystkich Świętych. W tych dniach Majówka przed msza o godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.
 3. We wtorek o godz. 15.30 w naszej parafii udzielony będzie sakrament bierzmowania dla Młodzieży naszej parafii i z Ochotnicy Dolnej. W tym dniu niema już Mszy wieczorowej. Jutro natomiast Msza św. jest pół godziny później o godz. 18.30 z racji, że przybędzie do nas młodzież z Ochotnicy Dolnej na próbę. Spowiedź prze bierzmowaniem jutro o godz. 17.30.
 4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W piątek również przybędą do nas relikwie św. Jana Pawła II. Na Mszy świętej uroczyście powitamy Relikwie naszego Rodaka. Te Relikwie nawiedzają parafie w których działa Akcja Katolicka. Od nas przekażemy do parafii w Tylmanowej.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy: w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantkom, solenizantom, składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych.
 7. W piątek kończymy nabożeństwa majowe, a od soboty zaczynamy nabożeństwo ku czci NSPJ.
 8. W tym tygodniu ponadto przeżywać będziemy I sobotę i niedzielę czerwca. W niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich, składka na cele parafialne.
 9. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Piszczkówka: Giemzik Małgorzata nr 35A, Jagieła Maria nr 33A, Żółtek Bożena nr 33; Os. Potok Jurkowski: Piszczek Irena nr 31A, Jurkowska Anna nr 31.
 10. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać wiele ciekawych artykułów m.in. o historii nawiedzenia NMP w domu św. Elżbiety.
 11. Szkoła Podstawowa wraz Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Ochotnicy Górnej serdecznie zapraszają wszystkie Mamy na ich święto w poniedziałek na godz. 11.00 do WOK-u.
 12. Dzisiaj tez wybory do Europarlamentu. Pamiętajmy o tej sprawie.
 13. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe: O. Marian Furca za śp. Jana Janczurę (odprawiać będzie u nas rano), Gregorianki na czerwiec dla ks. Roberta Biela i jego Klasztorowi: śp. Bronisławę Chlipała, śp. Marię Rozenek, 2 greg. za śp. Filipa Doleńskiego , dla ks. Mariusza Michalika za śp. Bolesławę Michalik

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy miłego tygodnia