1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na sumie. Zgromadzimy się przed Kościołem odczytamy Ewangelie i ruszymy procesją do Kościoła, aby uczestniczyć we Mszy św. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać wszystkim dzieciom, które zbierały swoje drobne ofiary do skarbonek wielkopostnych, z przeznaczeniem dla dzieci ubogich. Skarbonki można przynieść w najbliższą środę albo w Wielka sobotę.
 2. Prosimy członków Akcji Katolickiej o pomoc w dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego w środę po Mszy świętej.
 3. Od jutra Msza święta wieczorowa o godz.18.00.
 4. Zachęcamy do systematycznej spowiedzi wielkanocnej gdyż z racji pandemii nie będzie organizowana spowiedź parafialna. Spowiadamy codziennie do środy od godz. 1700
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela kwietnia. Zmiana tajemnic różańcowych w drugi dzień świat na sumie.
 6. Program Triduum Paschalnego na które zapraszamy:

Wielki Czwartek – godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 2100

Wielki Piątek – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Rozpoczęcie adoracji o godz. 8.00.

Porządek adoracji:

 • od 8.00 – os. Zawady, Iwanki, Szlagi i Puchry
 • od 9.00 – os. Polaki, Błaszczaki, Bielskie i Czuby
 • od 10.00 – os. Białówka, Czepiele, Mostkowe i Czajki
 • od 11.00 – os. Jurkowski Potok, Piszczkówka, Sikory i Marciny
 • od 12.00 – os. Gronie, Gabrysie i Majdówka
 • od 13.00 – os. Bartoszówka, Holina i Studzionki, Przełęcz Knurowska
 • od 14.00 – os. Furcówka, Ustrzyk i Stasichy
 • od 15.00 – os. Jamne Dolne i Jamne Górne
 • od 16.00 – os. Jaszcze Dolne i Jaszcze Górne
 • od 17.00 – os. Forendówki, Szpuntówka i Skałka. Prosimy Strażaków oraz Górali o pełnienie Straży Honorowej przy Grobie Pańskim

Droga Krzyżowa godz. 11.00 oraz 17.30

Godz. 18.00 – Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku

Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. O przyozdobienie Krzyża misyjnego prosimy mieszkańców os. Bielskie. Po przeniesieniu Jezusa do Grobu adorację rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali, o godz. 21.00 adoracja prowadzona przez młodzież i zakończenie o godz. 22.00.

 

Wielka Sobota – W tym dniu trwamy przy Grobie Pańskim i adoracji Jezusa.

Poświęcenie pokarmów w naszym Kościele: 8.00, 9.00. 10.00, 11.00 (prosimy na tę godzinę przyjść w strojach góralskich) 12.00, 13.00.

Godz. 19.00 – Rozpoczęcie Celebracji Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia, następnie liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych na koniec Uroczysta Msza Wigilii Paschalnej. Ta Wigilia jest najważniejsza w całym roku liturgicznym. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. Będą one potrzebne już po poświęceniu ognia oraz na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Godz. 7.00 – Rezurekcja – prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, pocztów sztandarowych oraz o przybycie w strojach góralskich. Po procesji Msza św. około 7.30. Ponadto Msze św. 9.30, 11.00, 16.00.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożyli ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższy czwartek na godz. 900 prosimy parafian z os. Jaszcze Dolne: Kopiec Irena nr 241, Fornagiel Sabina nr 248, Lupa Elżbieta nr 240, Wójciak Kazimiera nr 239, Król Teresa nr 238.
 2. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 10 złotych.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest m.in. artykuł na temat sensu bólu i cierpienia w życiu Człowieka.
 4. Zapraszamy do dalsze udziału w konkursie biblijnym. Już wkrótce ogłosimy finalistów.
 5. Z racji obostrzeń nie ma dzisiaj spotkania biblijnego.
 6. Przekazaliśmy gregorianki na kwiecień ks. Robertowi Bielowi i Jego klasztorowi: śp. Janina Izdebska – od siostry z rodziną Faltynów, śp. Jan Piszczek, śp. Janina Wojtowicz, 2 gregorianki za śp. Stanisława Fisiorka
 7. Przekazaliśmy również intencje pogrzebowe ks. Maciejowi Pliszce do Korytowa, który Msze św. będzie odprawiał w kwietniu: 2- śp. Jan Czajka, 22 – śp. Józefa Urbaniak, 15 – śp. Józef Faron, 18 – śp. Anna Cież, 22 – śp. Stanisław Chrobak.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy 
błogosławionego całego Wielkiego Tygodnia !