1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień.
 2. Przypominamy o dekrecie ks. Biskupa Ordynariusza:
 • Wzywam wiernych świeckich do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej. Pomoże w tym specjalny rytuał rodzinny, który zostanie przygotowany przez diecezję i udostępniony w mediach elektronicznych.
 • W obecnej sytuacji w parafiach nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Proszę więc wszystkich duszpasterzy o przypomnienie wiernym roli żalu doskonałego połączonego ze szczerą wolą wyspowiadania się, gdy to już będzie możliwe.
 • Proszę wszystkich wiernych, aby w Wielką Środę wieczorem w swoich domach przeżyli rodzinne nabożeństwo pojednania, w oparciu o przygotowany rytuał. W kontekście utrudnionego dostępu do sakramentu pokuty i pojednania, ta wspólna modlitwa pokutna, może być ważnym wydarzeniem na drodze wielkopostnego nawrócenia i przygotowaniem do świętowania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
 1. OD WIELKIEGO CZWARTKU WŁĄCZNIE LITURGIA SPRAWOWANA JEST BEZ UDZIAŁU WIERNYCH !
 2. Prawdopodobnie od wtorku będzie możliwość łączenia się z naszym Kościołem przez kamerę. Szczegóły będziemy podawać na stronie parafialnej.
 3. W Niedzielę nie ma również Mszy św. w kaplicy na Jamnem !
 4. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Polaki: Tokarczyk Katarzyna nr 127; Syjud Bożena nr 131A; Jagieła Weronika nr 132A; Kuziel Maria nr 132; Buczek Maria nr 128.
 5. W tych dniach zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest na stronach internetowych.
 6. W PRZEDSIONKU KOŚCIOŁA MOŻNA NABYĆ BARANKI I PASCHALIKI Z CARITASU W CENIE 6 ZŁOTYCH.
 7. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Anielę Jurkowska z os. Błaszczaki. Zmarł również ks. Prałat Franciszek Tomczyk z Tarnowa, który często gościł w naszej parafii. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

  

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !