1. Dzisiaj kończymy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. wykorzystajmy przede wszystkim za przeproszenie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione w okresie trwającego karnawału. Prośmy też dla siebie i dla bliskich o potrzebne łaski na każdy dzień. Po południu o godz. 15.00 rozpocznie się dalsza adoracja, zapraszamy wtedy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz tych, którzy uczestniczyć będą na Mszy św. o godz. 16.00.
  2. Dzisiejsza niedziela to również Światowy Dzień Chorego. Na sumie udzielać będziemy sakramentu chorych.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i naszej parafii. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości i świadectwa abstynencji wobec uzależnionych.
  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze święte o godz.7.00,9.00 i 17.00. Na wszystkich Mszach świętych będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawracać. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.
  5. W okresie Wielkie Postu w każdy piątek o 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia z kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy sprawowanej o godz. 9.00.
  6. Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  7. Trwają ferie zimowe. W związku z tym w tygodniu nie będzie Mszy rano, tylko wieczorem o godz. 17.00; wyjątek stanowi Środa Popielcowa. Witamy wszystkich gości i życzymy miłego odpoczynku w sercu Gorczańskich Gór.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy z os. Gronie: Topolska Maria nr 54, Nogawka Barbara nr 52, Kołaciak Danuta nr 50A, Rusnak Katarzyna nr 50B, Fisiorek Janina nr 65A.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.  Artykuł o symbolu posypywania głów popiołem.
  10. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe: 12 int. śp. Maria Urbaniak – ks. Kazimierz Trybuła, 6 int. śp. Bolesław Czajka – ks. Paweł, 3 int. śp. Aniela Rusnak i 3 int. Bolesław Czajka – ks. Proboszcz
  11. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają  zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą przez Internet. Można będzie to zrobić już od 15 marca. Szczegółowe Informacje wywieszone są na parafialnej tablicy ogłoszeń

Wszystkim gościom i parafianom życzymy  błogosławionego i miłego tygodnia.