1. Dzisiaj kończymy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. wykorzystajmy przede wszystkim za przeproszenie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione w okresie trwającego karnawału. Prośmy też dla siebie i dla bliskich o potrzebne łaski na każdy dzień.
  2. Dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i naszej parafii. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości i świadectwa abstynencji wobec uzależnionych.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. Wielkanocnej. Msze święte o godz.7,9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawracać. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.
  4. Zapraszamy po Mszy świętej dzieci i młodzież do zakrystii po tzw. zdrapkę wielkopostną, w każdy dzień będzie do uczynienia jakieś drobne postanowienie.
  5. W okresie Wielkie Postu w każdy piątek o 1700 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia z kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy sprawowanej o godz. 9.00.
  6. Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożyli ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 900, prosimy parafian z os. Puchry: Gancarczyk Maria nr 306B, Urbaniak Maria nr 304A, Faron Krystyna nr 302, Gierczyk Monika nr 303; os. Kopcówka: Łetowska Jadwiga nr 300A.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest m.in. artykuł: Jak dobrze zacząć Wielki Post?
  9. W czwartek pożegnaliśmy śp. Józefę Błachut z os. Stasichy, a we wtorek pogrzeb śp. Jana Gołdyna z os. Bielskie o godz. 13.00

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy 
błogosławionego całego tygodnia !