1. Dzisiaj kończymy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. wykorzystajmy przede wszystkim za przeproszenie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione w okresie trwającego karnawału. Prośmy też dla siebie i dla bliskich o potrzebne łaski na każdy dzień.
  2. Dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i naszej parafii. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości i świadectwa abstynencji wobec uzależnionych.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. Wielkanocnej. Msze święte o godz.7,9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawracać. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.
  4. W okresie Wielkie Postu w każdy piątek o 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia z kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy sprawowanej o godz. 9.00.
  5. Bóg zapłać za dzisiejsza składkę na WSD w Tarnowie. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz mieszkańców Ukrainy.
  6. Zapraszamy na spotkanie DSM we wtorek po Mszy św. wieczorowej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem?
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Marciny: Jagieła Maria nr 43A, Nogawka Krystyna nr 44, os. Sikory: Jurkowska Małgorzata nr 41, Sikora Barbara nr 40A, Sikora Barbara nr 40B.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego całego tygodnia !

Szczęść Boże!