1. Dzisiaj kończymy nabożeństwo 40-godzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Czas adoracji Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. wykorzystajmy przede wszystkim za przeproszenie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione w okresie trwającego karnawału. Prośmy też dla siebie i dla bliskich o potrzebne łaski na każdy dzień.
 2. Związku z wojna na Ukrainie w środę popielcową przed kościołem Młodzież z naszego Szkolnego Koła Caritas będzie zbierać ofiary pieniężne, natomiast Harcerze środki pielęgnacyjne, higieniczne, ręczniki papierowe, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania np. konserwy, wody, oraz zapałki, świece, materiały medyczne, może być coś dla dzieci trwałego ze słodyczy.

Również odpowiadając na apel naszego Bpa. A. Jeża. a razie tworzymy bazę Rodzin, które chcą przyjąć jakąś rodzinę z Ukrainy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

 1. Dzisiaj również rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i naszej parafii. Zachęcamy do wpisywania się do księgi trzeźwości i świadectwa abstynencji wobec uzależnionych.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post i czas Komunii św. Wielkanocnej. Msze święte o godz.7,9 i 17. Na wszystkich Mszach świętych będzie posypanie głów popiołem na znak, że chcemy się nawracać. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia oraz całkowita abstynencja od pokarmów mięsnych. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na cele charytatywne.
 3. Zapraszamy po Mszy świętej dzieci i młodzież do zakrystii po tzw. zdrapkę wielkopostną, w każdy dzień będzie do uczynienia jakieś drobne postanowienie.
 4. W okresie Wielkie Postu w każdy piątek o 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia z kazaniem pasyjnym. Natomiast o godz. 20.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich chętnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy sprawowanej o godz. 9.00.
 5. W tym tygodniu przeżywamy: pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Zapraszamy na Msze święte wotywne. Przypominamy, że spowiedź święta będzie codziennie od godziny 1600. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w środę i czwartek. W pierwszą sobotę o godzinie 1615 różaniec wynagradzający. Natomiast w przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, zdrowia i opieki Boga.
 7. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców Ustrzyk: Chryczyk Teresa nr 377, Hanula Anna nr 376A, Dobrzyńska Moniak nr 372A, Dobrzyńska Maria nr 372, Kurnyta Renata nr 370.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia Wielkiego Postu.
 9. Przekazaliśmy gregorianki na marzec ks. Robertowi Bielowi i jego klasztorowi: śp. Józefę Gumienną, śp. Jan Gumiennego oraz 4 za śp. Janusza Jandurę.
 10. Sołtys sołectwa Ochotnica Górna informuje, że podatki za rok 2022 będą przyjmowane w daniach od 1 marca do 15 marca br. w godz. 9.30-15.00, oprócz soboty i niedzieli w budynku amfiteatru w Ochotnicy Górnej.
 11. Dyrekcja niepublicznego przedszkola „Cypisek” zaprasza rodziców do zapisu dzieci od 2,5 roku do przedszkola na rok szkolny 2022/23.
 12. Jutro o godz. 11.00 pogrzeb śp. Franciszki Puchomirskiej z os. Jurkowski Potok, a o 13.00 pogrzeb śp. Franciszka Kotelnickiego z os. Kopcówka.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy 
błogosławionego całego tygodnia !