1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Zakończenie oktawy w czwartek wyjątkowo o godz. 17.30 Msza św., po Mszy procesja. poświęcimy wtedy wianki i zioła oraz dokonamy błogosławieństwa małych dzieci.
  2. W piątek przypada Uroczystość NSPJ – dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Nie ma postu
  3. W piątek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy Rodziców i całą społeczność szkolną.
  4. Dziękujemy wszystkim za udział i przygotowanie procesji na Boże Ciało, szczególnie rodziną za przygotowanie ołtarzy: Maria i Jan Brusińscy, Janina i Józef Wygreccy, Kazimiera i Ludwik Wójciak, Józefa i Stanisław Chlipała.
  5. W związku z uroczystością św. Jana Chrzciciela, patrona pasterzy i pasterstwa, zostanie odprawiona Msza św. w Gazdówce Wojtyłowej w piątek o godz. 15.00. Zapraszamy
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

we wtorek: św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

we czwartek: z racji jutrzejszej uroczystości, narodzenie św. Jana Chrzciciela

w sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Jaszcze Górne: Wójciak Zofia nr 260, Król Janina nr 256A, Królczyk Maria nr 257, Rusnak Lucyna nr 252A, Babik Agnieszka nr 254.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. o zagrożeniach na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu.
  3. 31 lipca to jest w niedziele będziemy przeżywać jubileusz 100 lecie Krzyża na Wzgórzu Iwankowskim pod przewodnictwem ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Zapraszam na spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. wieczorowej do Ośrodku Kultury, przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej, Związku Podhala, Goła Gospodyń, Radę Parafialną oraz Sołtysa.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!