1. Rozpoczęliśmy Witamy wszystkich gości i tych którzy wypoczywają na terenie naszej parafii. Serdeczne zapraszamy na zwiedzanie naszej okolicy, a szczególnie „Gazdówki Wojtyłowej” na Skałce. Wspominanym miejscem opiekuje się p. Andrzej Foks i z nim można się kontaktować w sprawie otwarcia i opowiedzenia o pobycie tam, Karola Wojtyły, dzisiaj już św. Jana Pawła II.
  2. We Czwartek uroczystość świętych Apostołów św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Składka na Świętopiętrze, czyli na Stolicę Apostolską.
  3. W tym tygodniu jeszcze Msze św. są rano, a wieczorem o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I sobotę i niedzielę miesiąca. Zapraszamy na Msze święte wotywne. W I sobotę o godz. 17.15 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych i zapraszamy w strojach góralskich, składka na cele parafialne.
  5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

W środę – św. Ireneusza, bpa i męcz.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych. Wśród Solenizantów mamy również naszego katechetę ks. Pawła. Niech Bóg Mu błogosławi i obdarza pokojem. Msza św. za Solenizanta zostanie odprawiona we czwartek o godz. 9.00. Zapraszamy.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przedstawicielki Związku Podhalan rozprowadzają pod kościołem paczki z ciastami w cenie 30 zł i wzwyż na rzecz budowy nowego kościoła w Ochotnicy Dolnej. Bóg zapłać.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. o Bogu Ojcu.
  3. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Szpuntówka: Czajka Stanisława nr 359, Piszczek Agata nr 359A, Królczyk Małgorzata nr 354, Piszczek Danuta nr 359B, Chlipała Stanisława nr 352.
  4. Przekazaliśmy ks. Robertowi Bielowi i jego Klasztorowi gregorianki na lipiec: 1 za śp. Janinę Lupa oraz 3 za śp. Stanisława Króla.
  5. Po przerwie mamy już otwarty punkt apteczny.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy  błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!