1. Rozpoczęliśmy Witamy wszystkich gości i tych którzy wypoczywają na terenie naszej parafii. Serdeczne zapraszamy na zwiedzanie naszej okolicy, a szczególnie „Gazdówki Wojtyłowej” na Skałce. Wspominanym miejscem opiekuje się p. Andrzej Foks i z nim można się kontaktować w sprawie otwarcia i opowiedzenia o pobycie tam, Karola Wojtyły, dzisiaj już św. Jana Pawła II.
  2. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż mianował naszego wikariusza ks. mgr Jacka Słotę proboszczem w parafii pw. Królowej Polski w Rzepienniku Suchym. Natomiast do nas skierował ks. mgra Pawła Tokarczyka, dotychczasowego wikariusza w Tarnowie- Mościcach. Pożegnanie ks. Jacka odbędzie się na początku sierpnia.
  3. W przyszłą niedziele na sumie odbędą się Prymicje ks. mgra Mateusza Oswalda, którego Mama pochodzi od Czajków na początku Jamnego.
  4. Od jutra Msze święte w tygodniu tylko wieczorem o godz. 19.00, wyjątek stanowi I piątek. Codziennie o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu, możliwość spowiedzi.
  5. W środę uroczystość świętych Apostołów św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 19.00. Składka na Świętopiętrze, czyli na Stolicę Apostolską.
  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Zapraszamy na Msze święte wotywne. W I sobotę o godz. 18.15 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych i zapraszamy w strojach góralskich, składka na cele parafialne. Dzieci zapraszamy na spowiedź w środę i czwartek.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

we wtorek: św. Ireneusza, bpa i męcz.

w sobotę: NMP Tuchowskiej

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Jaszcze Dolne: Okurzały Lucyna nr 245C, Wójciak Małgorzat nr 245B, Puchomirska Urszula nr 238, Konopka Anna nr 245E, Czajka Czesława nr 245A. Królczyk Maria nr 249A.
  2. Dziękujemy naszym Strażakom oraz Związkowi Podhalan za wczorajsza piękną prace przy Krzyżu na Iwankowskim wzgórzu.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. o pięknych miejscach w Polsce.
  4. Przekazaliśmy Robertowi Bielowi i jego klasztorowi 4 gregorianki na lipiec za śp. Annę Czajkę.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!