1. Rozpoczęliśmy wakacje. Witamy wszystkich gości i tych którzy wypoczywają na terenie naszej parafii. Opocznijcie maluczko. Serdeczne zapraszamy na zwiedzanie naszej okolicy, a szczególnie „Gazdówki Wojtyłowej” na Skałce. Wspominanym miejscem opiekuje się p. Andrzej Foks i z nim można się kontaktować w sprawie otwarcia i opowiedzenia o pobycie tam, Karola Wojtyły, dzisiaj już  św. Jana Pawła II.
 2. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż odwołał z naszej parafii ks. mgra Jacka Janiczka i przeniósł Go do pracy w parafii Siedlce, natomiast do nas skierował ks. mgra Jacka Słotę, dotychczasowego wikariusza w Pleśniej. Dziękujemy ks. Jackowi, za ofiarną prace u nas i życzymy zdrowia i dalszego Bożego błogosławieństwa.
 3. Od czwartku Msze święte w tygodniu tylko wieczorem i o godz. 19.00, wyjątek stanowi I piątek. Codziennie o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu, możliwość spowiedzi.
 4. We wtorek Uroczystość świętych Apostołów św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Składka na Świętopiętrze, czyli na Stolicę Apostolską.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Zapraszamy na Msze święte wotywne. W I sobotę o godz. 18.15 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych i zapraszamy w strojach góralskich, składka na cele parafialne.
 6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie codziennie od godz. 18.00. Dzieci i Młodzież zapraszamy szczególnie w środę i czwartek. Gdyż jesteśmy sami na wakacjach. Piątek zostawiamy tylko dla starszych.
 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
 • w poniedziałek: św. Ireneusza, bpa i męczennika
 • w piątek: święto NMP Tuchowskiej
 • w sobotę: św. Tomasza, Apostoła

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych i zapraszamy na Msze Świętą.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców os. Jamne Dolne: Rusnarczyk Renata nr 150B, Królczyk Janina nr 150A, Jandura Małgorzata nr 150C, Czajka Joanna nr 150D, Szlaga Maria nr 149A.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym art., historia relikwii świętych Piotra i Pawła oraz początek cyklu wakacyjnego, o miejscach, w których polscy święci odchodzili do nieba.
 3. Przekazaliśmy 4  gregorianki na lipiec za śp. Józefę Jagieła ks. Robertowi Bielowi i jego klasztorowi.

 

 Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii
jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia