1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. Dzisiaj żegnamy ks. mgr Jacka Słotę, wyrażamy Mu wielką wdzięczność za posługę w naszej parafii; za Jego trud, poświęcenie i za wszelkie dobro. Życzymy Mu także Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na lata proboszczowania w parafii Rzepiennik Suchy.
  3. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie i obecność na Jubileuszu 100-lecia Krzyża Niepodległościowego na Wzgórzu Iwankowskim. Dziękujemy Strażakom, Związkowi Podhalan, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszystkim za obecność.
  4. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele parafialne. W przyszłą niedzielę składka na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  5. Od soboty rozpoczynamy 3 dni Odpustu Parafialnego:

Sobota, 13 sierpnia – godz. 18.00 Msza św., a po niej procesja Fatimska;

Niedziela, 14 sierpnia – Msze św.: 7.00, 9.00, 10.00 – w Jamnem- Uroczystość odpustowa Ku czci patrona Kaplicy św. Maksymiliana Marie Kolbego, 11.00 – Msza św. z procesją na cmentarz  oraz o 16.00 – Msza św.;

Poniedziałek, 15 sierpnia – Uroczystość Odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Uroczysta suma z procesją oraz o 16.00. Zapraszamy w strojach góralskich. Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapele góralską, strażaków ze sztandarami, Dzieci I-Komunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, lektorów i ministrantów. Na każdej Mszy św. poświęcenie bukietów kwiatów i ziół.

  1. W Sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych przed Odpustem. Prosimy o zapisy w Zakrystii oraz o dwa pojazdy. Spowiedź przed Odpustem codziennie od godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w poniedziałek: św. Dominika, zakonnika;

we wtorek: św. Teresę Benedyktę od Krzyża, Patronkę Europy;

w środę: św. Wawrzyńca; we czwartek: św. Klarę.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Zawady: Koch Lucyna nr 214, Wygrecka Helena nr 205A, Wygrecka Jolanta nr 204A, Szlaga Zofia nr 204, Jamińska Emilia nr 203; os. Skałka: Jurkowska Maria nr 202, Kołaciak Bernadetta nr 190; os. Jamne Górne: Szlaga Anna nr 187, Rusnak Urszula nr 188, Czajka Dominika nr 200, Wójciak Monika nr 186.
  1. Natomiast o przygotowanie wystroju kościoła i ozdobienie wieńcem krzyża misyjnego oraz wejścia do kościoła prosimy parafian z osiedli: Białówka – odpowiedzialna p. Maria Doleńska oraz Czepiele – odpowiedzialna p. Małgorzata Buczek.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia