1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
  3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

W poniedziałek: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy

We wtorek: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

W środę: św. Klary, dziewicy

W piątek: Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy świętej, która będzie o godz. 18.00.

W sobotę: św. Maksymiliana Marii Kolbego, Patrona Kaplicy na Jamnem. Z tej okazji uroczysta Msza Święta o godz. 15.00 w Kaplicy; natomiast o godz. 18.00 Msza Święta w Kościele parafialnym, a po niej procesja na cmentarz. Spowiedź przed Opustem codziennie godzinę przed Mszą Świętą.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych i zapraszamy na Msze Świętą.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Patronki Naszej Parafii i Kościoła – Odpust parafialny. Msze Święte o godz. 00, 9.00, 11.00 – Uroczysta suma z procesją oraz popołudniu o 16.00. Sumę poprowadzi ks. mgr Tadeusz Celusta, Proboszcz parafii Marcinkowice.

Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapelę góralską, strażaków ze sztandarami, chór parafialny, dzieci  Pierwszo-Komunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, lektorów i ministrantów. W tym dniu poświęcimy wieńce dożynkowe oraz bukiety kwiatów i ziół. Na uroczystości Odpustowe zapraszamy w strojach góralskich.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła i otoczenia na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców osiedla Błaszczaki: Knapik Michalina nr 111A, Jurkowska Janina nr 120, Chryczyk Magdalena nr 118A, Franczyk Stanisław nr 115, Janczura Danuta nr 114, Urbaniak Anna nr 114, Urbaniak Olga nr 114A, Kuziel Maria nr 113, Kuziel Lidia nr 113A, Czajka Aneta nr 113B.
  2. Natomiast o przygotowanie wystroju kościoła i ozdobienie wieńcem krzyża misyjnego oraz wejścia do kościoła prosimy parafian z osiedli: Puchry – odpowiedzialna p. Krystyna Faron i Stasichy – odpowiedzialna p. Bożena Jagieła.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym m.in. art. w 800-tną rocznicę śmierci św. Dominika.
  4. W sobotę o godz. 8.00 udamy się do chorych przed odpustem. Zapisy w zakrystii. Prosimy o dwa pojazdy.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii, jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia