1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
  • w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca – męczennika,
  • we wtorek – św. Klarę – dziewicę,
  • w czwartek – Matkę Bożą Fatimską – zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 oraz na procesję fatimską
  • w piątek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, Patrona Kaplicy w Jamnem – z tej okazji uroczysta Msza Święta o godz. 14.00 w Kaplicy, natomiast o godz. 18.00 Msza Święta w Kościele, a po niej procesja na cmentarz; spowiedź przed odpustem codziennie godzinę przed Mszą świętą.
  • w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Patronki Naszej Parafii i Kościoła – Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Uroczysta suma z procesją oraz popołudniu oraz o 16.00; uroczystą sumę poprowadzi ks. Krzysztof Orzeł, dyrektor diecezjalnego biura pielgrzymkowego „Iter”.

Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapelę góralską, strażaków ze sztandarami, chór parafialny, dzieci  pierwszo-komunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, Lektorów i Ministrantów. W tym dniu poświęcimy wieńce dożynkowe oraz bukiety kwiatów i ziół. Na uroczystości odpustowe zapraszamy w strojach góralskich.

  1. W przyszłą niedzielę wolontariusze przeprowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy. Celem zbiórki jest pozyskanie pieniędzy na budowę budynku mieszkalno – usługowego dla osób niepełnosprawnych. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła i otoczenia w najbliższy piątek prosimy parafian z os. Marciny: Niewiadomy Katarzyna nr 45, Niewiadomy Joanna nr 45A, Jagieła Maria nr 43A, Nogawka Krystyna nr 44; os. Sikory: Jurkowska Małgorzata nr 41, Sikora Barbara nr 40A, Sikora Barbara nr 40B, Sikora Renata nr 40, Faltyn Maria nr 38A,  Leśnicka Zofia nr 38.
  3. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o sanktuarium Maryjnym w Rywałdzie.
  4. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Krystynę Wanicką z os. Jamne Dolne.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !