1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  1.  W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

we wtorek – Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na procesję fatimską

w środę – św. Maksymiliana Marię Kolbego, Patrona kaplicy w Jamnem. Z tej okazji uroczysta Msza Święta o godz. 14.00 w kaplicy; natomiast o godz. 18.00 Msza Święta w kościele, a po niej procesja na cmentarz. Spowiedź przed opustem we wtorek i środę od godz. 17.30.

w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Patronki Naszej Parafii i Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – uroczysta suma z procesją  – oraz o 16.00. Uroczystej sumie przewodniczył będzie ks. dr Adam Sroka – profesor dogmatyki oraz Dyrektor Biblioteki WSD w Tarnowie.

Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapelę góralską, strażaków ze sztandarami, chór parafialny, dzieci  pierwszokomunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, lektorów i ministrantów. W tym dniu poświęcimy wieńce dożynkowe oraz bukiety kwiatów i ziół. Na uroczystości odpustowe zapraszamy w strojach góralskich.

w sobotę – św. Jacka, kapłana.

Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy pewnej osobie za ofiarę złożoną na kwiaty do naszego kościoła oraz za dary na odpust.
  2. Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż odwołał z naszej parafii ks. mgra Pawła Kitę i przeniósł go do pracy w parafii Paszyn, natomiast do nas skierował ks. mgra Jacka Janiczka, dotychczasowego wikariusza w Dąbrowie Tarnowskiej. Pożegnanie ks. Pawła nastąpi w przyszłą niedzielę na sumie.
  3. W przyszłą niedzielę wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy. Celem zbiórki jest pozyskanie pieniędzy na budowę budynku mieszkalno – usługowego dla osób niepełnosprawnych. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Ustrzyk: Faltyn Stanisława nr 386, Królczyk Władysława nr 383, Podlipni Teresa nr 386A, Rusnak Wanda nr 381A, Chlebek Beata nr 380.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.