1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo, a szczególnie uczestników Watry Ochotnickiej oraz Międzynarodowego Festiwalu Biegów Górskich, w którym wzięło udział 600 uczestników z 12 państw. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego oraz zapraszamy na modlitwę do naszej świątyni.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na UPJPII w Krakowie i Tarnowie
  3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:

w poniedziałek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, patrona kaplicy w Jamnem. Z tej okazji uroczysta Msza Święta o godz. 14.00 w kaplicy; natomiast o godz. 18.00 Msza Święta w kościele, a po niej procesja na cmentarz. Spowiedź przed odpustem jutro od godz. 17.30.

we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Patronki naszej parafii i kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Uroczysta suma z procesją oraz o 16.00. Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów, poduszek. Zapraszamy kapelę góralską, strażaków ze sztandarami, dzieci  pierwszokomunijne w strojach góralskich, dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące, DSM, lektorów i ministrantów. W tym dniu poświęcimy wieńce dożynkowe oraz bukiety kwiatów i ziół. Na uroczystości Odpustowe zapraszamy w strojach góralskich.

w czwartek – św. Jacka, kapłana.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą w dzień świętego patrona.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców os. Zawady: Błachut Leokadia nr 217, Wąchała Małgorzata nr 216, Koch Lucyna nr 214, Kurzeja Andrzej nr 215, Wygrecka Helena nr 205 a.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o 75 r. męczeńskiej śmierci św. Edyty Stein.
  3. Wójt Gminy Ochotnica Dolna informuje, że w najbliższy weekend 18-20 sierpnia br. na terenie naszej gminy odbędą się po raz pierwszy rowerowe zmagania podczas wyścigu Ochotnica MTB. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia