1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie o godz. 19.00. Przypominamy, że w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej jest nowenna do Miłosierdzia Bożego, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

2. Bóg zapłać za składkę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3.W tym tygodniu, w liturgii kościoła wspominamy:

– w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel

– w środę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych.

4. W najbliższy czwartek nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Diecezjalnej adoracji. Rozpoczniemy Mszą o godzinie 8.00 i zakończymy o 19.00. Zachęcamy wszystkich Gości oraz Was, drodzy parafianie, do uczestnictwa w tej adoracji. Plan adoracji:

Godz. 8.00 – os. Zawady, Iwanki i Szlagi

Godz. 9.00 – os. Jamne Górne i Dolne

Godz. 10.00 – os. Polaki i Błaszczaki

Godz. 11.00 – os. Bielskie, Czajki i Czuby

Godz. 12.00 – os Majdówka i Gabrysie

Godz. 13.00 –os. Gronie i Marciny

Godz. 14.00 – os. Jurkowski Potok, Piszczkówka i Sikory

Godz. 15.00 – os. Jaszcze Górne i Dolne oraz Kopcówka

Godz. 16.00 – os. Puchry, Stasichy, Białówka, Czepiele i Mostkowe

Godz. 17.00 – os. Studzionki, Szpuntówka i Ustrzyk

Godz. 18.00 – os. Bartoszówka, Przełęcz Knurowska, Furcówka, Forendówki i Holina

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Białówka: Pawlikowska Marzena nr 325 D, Buczek Krystyna nr 324, Migacz Irena nr 321C, Czajka Marzena nr 321, Czajka Sonia nr 321 E.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. Dla najmłodszych polecamy Mały Promyczek, dla trochę starszych dzieci Promyczek Dobra z płytą DVD, dla młodzieży Miłujcie się, a dla starszych polecamy Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać m.in. o szkaplerzu, który towarzyszył św. Janowi Pawłowi II.
  3. Przekazaliśmy ks. Zbigniewowi Bienkiewiczowi do Opola 30. intencji za śp. Katarzynę Siuta.
  4. W piątek pożegnaliśmy śp. Rozalię Czajka z os. Czuby.
  5. Wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski ogłasza, że już od poniedziałku wszystkie place zabaw przy szkołach podstawowych oraz Orliki będą otwarte dla dzieci, młodzieży, gości wypoczywających w naszej gminie oraz grup zorganizowanych w godzinach od 15.00 do 19.00. Grupy zorganizowane prosimy o indywidualny kontakt z opiekunami boisk. Szczegóły na plakatach znajdujących się przy placach zabaw i orlikach.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.