1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie o godz. 19. Przypominamy, że w każdy wtorek przed Mszą Świętej nowenna do Miłosierdzia Bożego, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Bóg zapłać, za składkę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę nasza Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą przed Kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy. Celem zbiórki jest pozyskanie pieniędzy na budowę budynku mieszkalno – usługowego dla osób niepełnosprawnych. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. We wtorek nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Diecezjalnej Adoracji. Rozpoczniemy Mszą o godzinie 8.00 i zakończymy o 19.00. Zachęcamy Wszystkich Gości oraz Was drodzy Parafianie do uczestnictwa w tej adoracji. Plan Adoracji:

Godz. 8.00 – os. Zawady, Iwanki i Szlagi

Godz. 9.00 – os. Jamne Górne i Dolne

Godz. 10.00 – os. Polaki i Błaszczaki

Godz. 11.00 – os. Bielskie, Czajki i Czuby

Godz. 12.00 – os Majdówka i Gabrysie

Godz. 13.00 –os. Gronie i Marciny

Godz. 14.00 – os. Jurkowski Potok, Piszczkówka i Sikory

Godz. 15.00 – os. Jaszcze Górne i Dolne oraz Kopcówka

Godz. 16.00 – os. Puchry, Stasichy, Białówka, Czepiele i Mostkowe

Godz. 17.00 – os. Studzionki, Szpuntówka i Ustrzyk

Godz. 18.00 – os. Bartoszówka, Przełęcz Knurowska, Furcówka, Forendówki i Holina

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w poniedziałek: św. Szymona z Lipnicy

w piątek – św. Marii Magdaleny

w sobotę –  św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Jaszcze Dolne: Giemzik Marta nr 234A, Gumienna Beata nr 233; os. Iwanki: Wygrecka Antonina nr 229, Tarchała Monika nr 229, Piszczek Krystyna nr 232.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej Szkole Podstawowej odbędzie się akcja oddawania krwi w godzinach: 9.00 – 13.00. Prosimy zabrać dowód osobisty. Zachęcamy do tej pięknej inicjatywy, bardzo potrzebna jest krew. Krew – to życie!

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia