1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. Dzisiaj nasza Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą przed Kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Za tydzień przeżywać będziemy 100-lecie Krzyża Niepodległościowego na Wzgórzu Iwankowskim. W kronice parafialnej jest zapisane, że nasi Przodkowie chcąc podziękować za Odzyskanie Niepodległości po I Wojnie Światowej, wybudowali na Iwankowskim wzgórzu nowy Krzyż drewniany. Została odprawiona tam wtedy uroczysta Msza święta, która zgromadziła kilka tysięcy ludzi. Na pamiątkę tego wydarzenia przybędzie do naszej parafii ks. Bp Leszek Leszkiewicz oraz wielu zaproszonych Gości. Serdecznie zapraszamy całą parafie oraz Gości wypoczywających.

 Program

Msze święte w Kościele o godz. 7.00 i 16.00

 Godz. 10.00 – spotkanie w kościele, zbiórka poczt Sztandarowych. Wyruszy procesja z modlitwą różańcową.

Godz. 10.45 – pod Krzyżem akademia patriotyczna oraz Apel Poległych

Godz. 11.00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. Bpa Leszka Leszkiewicza

Zapraszamy w strojach góralskich. Nie ma więc Mszy świętej o 9 oraz w kaplicy na Jamnem.

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

Dzisiaj – św. Kingi

w poniedziałek: święto św. Jakuba, Apostoła oraz św. Krzysztofa. Z racji św. Krzysztofa patrona kierowców  po Mszy św. wieczorowej błogosławieństwo pojazdów.

we wtorek – świętach Joachima i Anny , rodziców NMP

w piątek –  świętych Marty, Marii i Łazarza

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Iwanki: Czajka Janina nr 230, Wójciak Maria nr 228, Brusińska Maria nr 226, Chrobak Marta nr 223A, Hubiak Lucyna nr 223.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. o Oazie Osób niepełnosprawnych w naszej Szkole.
  3. Dzisiaj w naszej Szkole Podstawowej odbędzie się akcja oddawania krwi w godzinach: 9.00 – 13.00. Prosimy zabrać dowód osobisty. Zachęcamy do tej pięknej inicjatywy, bardzo potrzebna jest krew. Krew – to życie!
  4. Związek Podhalan zaprasza na spotkanie organizacyjne przed jubileuszem pod Krzyżem. Spotkanie odbędzie się dzisiaj w WOK o godz. 17.00.
  5. Zmarł śp. Jan Wójciak z os. Piszczkówka. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia