1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie o godz. 19.00
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I sobotę i niedziele miesiąca sierpnia. W I sobotę zapraszamy na różaniec fatimski, wynagradzający o godz. 18.15. Natomiast w przyszłą niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych i składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
  3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień- miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Odpowiadając na apel Pasterzy Kościoła, podejmijmy odpowiednie postanowienia i módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach i w całym narodzie, zwłaszcza za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu. Zapraszamy do wpisywania się do Księgi Abstynenckiej.
  4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
  • w środę – św. Martę
  • w piątek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana
  • w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z os. Gronie: Topolska Maria nr 54, Nogawka Barbara nr 52, Kołaciak Danuta nr 50A, Rusnak Katarzyna nr 50B, Fisiorek janina nr 65A.
  2. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową.
  3. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe na gregorianki w sierpniu: ks. Krzysztof Orzeł śp. Stanisława Jurkowskiego; ks. Robert Biel i jego klasztor: 2. gregorianki za śp. Stanisława Jurkowskiego i 2. greg. za śp. Janinę Bielską.
  4. We wtorek pożegnaliśmy śp. Janinę Bielską z os. Jamne – wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie !

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !