Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W pierwszy czwartek i piątek, godzinę przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do modlitwy i adoracji. W I sobotę o godz. 18.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie od środy o godz.18.00 według następującego porządku: środa – dzieci od klasy IV do VI, w czwartek – kl. VII i młodzież gimnazjum, w piątek – dorośli i osoby pracujące. Bardzo prosimy rodziców, o przypilnowanie dzieci i młodzieży, aby w tych dniach przystąpili do spowiedzi świętej. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przeznaczeniem na cele parafialne.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – św. Marty

we środę – św. Ignacego z Loyoli, kapłana,

w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych.

  1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Odpowiadając na apel Pasterzy Kościoła, podejmijmy odpowiednie postanowienia i módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach i w całym narodzie, zwłaszcza za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu. Zapraszamy do wpisywania się do Księgi Abstynenckiej.
  1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Forendówki: Chrobak Janina nr 392, Rusnarczyk Stefania nr 391, Polczyk Józefa nr 389, Cebula Bogumiła nr 389 A, Cebula Kunegunda nr 389 B.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym art. m.in. o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego.
  1. Przekazaliśmy gregorianki na sierpień Ks. Robertowi Bielowi i jego klasztorowi za śp. Jana Dudusia, Bronisławę (f) Faron, Jana Szlagę, Marię Wójciak i Stanisława Grzywnowicza, a  Ks. Mariuszowi Michalikowi za śp. Filipa Doleńskiego.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.