1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W pierwszy czwartek i piątek, godzinę przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do modlitwy i adoracji. W I sobotę o godz. 18.30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  3. Spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie od środy o godz.18.00 według następującego porządku: środa – dzieci od klasy IV do VI, w czwartek – kl. VII i młodzież gimnazjum, w piątek – dorośli i osoby pracujące. Bardzo prosimy rodziców, o przypilnowanie dzieci, młodzieży, aby w tych dniach przystąpiła do spowiedzi świętej. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza w oprawie góralskiej. Prosimy o stroje góralskie. Składka na cele parafialne.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła , w sobotę – św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  5. Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych.
  6. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień- miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Odpowiadając na apel Pasterzy Kościoła, podejmijmy odpowiednie postanowienia i módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach i w całym narodzie, zwłaszcza za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu. Zapraszamy do wpisywania się do Księgi Abstynenckiej.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Stasichy: Furca Dorota nr 318A, Jagieła Bożena nr 316A, Piszczek Maria nr 316, Furca Ewelina nr 317, Jagieła Małgorzata nr 314.
  8. Trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w dniach 17-25 sierpnia. Serdecznie zapraszamy na te piękne rekolekcje w drodze. W przedsionku znajdują się legitymacje dla duchowych pielgrzymów, tych którzy przez modlitwę będą się z pielgrzymami łączyć.
  9. Wyjazd w Bieszczady dla lektorów, ministrantów i dziewcząt z DSM w wtorek o godz.900 z parkingu przy cmentarzu. Przypominamy o zabraniu z sobą odpowiedniego stroju do pływania i chodzenia po górach.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym art. m.in. o udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim.
  11. Od 1 sierpnia ks. Robert Biel odprawia gregoriankę śp. Rozalię Czajka.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.