1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana, we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła , w piątek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wielu łask Bożych.
  3. W wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Odpowiadając na apel Pasterzy Kościoła, podejmijmy odpowiednie postanowienia i módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach i w całym narodzie, zwłaszcza za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu.
  4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek, I sobotę i I niedzielę miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 18.00. W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek godzinę przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do modlitwy i adoracji. W pierwszy piątek będzie również Msza św. rano o 700. W I sobotę o godz. 18.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W I niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Msza w oprawie góralskiej. Zapraszamy w strojach góralskich. Składka z przeznaczeniem na cele parafialne.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz.900 prosimy parafian z os. Jaszcze Dolne: Lupa Elżbieta nr 240, Wójciak Kazimiera nr 239, Król Teresa nr 238, Buczek Katarzyna nr 246A, Rozenek Rozalia nr 247. Dziękujemy również pewnej osobie za ofiarę złożoną na kwiaty do naszego kościoła.
  6. Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w dniach 17-25 sierpnia. Serdecznie zapraszamy na te piękne rekolekcje w drodze.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł: Co dalej z reformą polskich sądów?
  8. Od 1 sierpnia odprawiana będzie w Częstochowie gregorianka za śp. Stanisława Stefaniaka.
  9. Pożegnaliśmy w piątek śp. Jana Gumiennego z os. Iwanki, a w sobotę śp. Anielę Rusnak z os. Piszczkówka.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia