1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień- czas trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Z tej racji zapraszamy do wpisywania się do Księgi Abstynenckiej.
  3. Dzisiaj nasza Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek przed Kościołem na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca sierpnia. Zapraszamy na Msze św. wotywne. W I sobotę zapraszamy na różaniec fatimski, wynagradzający o godz. 18.15. Natomiast za tydzień na sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne, zapraszamy w strojach góralskich. Spowiedź w każdy dzień od 18.00. dzieci i młodzież zapraszamy w środę i czwartek. Piątek pozostawiamy tylko dla starszych.
  5. W przyszłą niedziele przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

W poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, założyciela Jezuitów

We wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela Redemptorystów

W piątek – św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. zapowiadający rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Białówka: Buczek Krystyna nr 324, Migacz Irena nr 321C, Czajka Marzena nr 321, Czajka Sonia nr 321E, Czajka Iwona nr 321D.
  3. W przyszłą niedzielę Związek Podhalan oddział Tylmanowa zaprasza na Mszę świętą na Błyszczu, która jak co roku, zostanie odprawiona o godz. 14.00. W tym roku specjalnym gościem będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda, który o godz. 13.30 uhonoruje pośmiertnie Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego Orderem Orła Białego. Z tego powodu podczas uroczystości na Błyszczu obowiązywać będą szczególne środki bezpieczeństwa. Wszelkie pojazdy będą wpuszczane do godz. 11.00, i to nie na samą górę. Uczestnicy Mszy świętej będą musieli poddać się kontroli Służbie Ochrony Państwa i będą mogli wejść do godz. 12.00. Prosimy zabrać ze sobą napoje tylko w opakowaniach plastikowych. Nie wolno będzie wnieść szkła, ani żadnych ostrych i niebezpiecznych przedmiotów. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego!
  4. Zmarł śp. Stanisław Kołat z os. Ustrzyk. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia