1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie o godz. 19:00. Codziennie od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele parafialne, za tydzień składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Odpowiadając na apel Pasterzy Kościoła, podejmijmy odpowiednie postanowienia i módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach i w całym narodzie, zwłaszcza za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu. Zapraszamy do wpisywania się do Księgi Abstynenckiej.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca sierpnia. Zapraszamy na Msze Święte wotywne. W I sobotę zapraszamy na różaniec fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.15.
  5. Spowiedź Święta będzie możliwa w każdy dzień od godz. 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy w środę i czwartek. Piątek pozostawiamy tylko dla starszych !!!
  6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

          Poniedziałek: Matkę Bożą Królową Aniołów, odpust Porcjunkuli

          Środa : św. Jana Marię Vianneya

          Piątek: Święto Przemienienia Pańskiego

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych i zapraszamy na Msze Świętą.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców Polaki: Jagieła Izabela nr 122; os. Błaszczaki: Jamińska Katarzyna nr 121, Jurkowska Agnieszka nr 119A, Grzywnowicz Marzena nr 121A, Tokarczyk Justyna nr 123D.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art.: Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars św. Jana Vianneya.
  3. W dniach 5-8 sierpnia na terenie gminy Ochotnica Dolna będą odbywały się zawody kolarzy górskich. W związku z tym na szlakach i na drogach gminnych będzie wzmożony ruch rowerowy. Ponadto w dniu 8 sierpnia organizatorzy zapraszają na zawody dla dzieci w Ochotnicy Dolnej przy WOK-u. Szczegóły w gablocie.
  4. W środę pożegnaliśmy śp. Janusza Błachuta z os. Stasichy.

 Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii, jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia