1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
 2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele parafialne.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i Piątek miesiąca, zapraszamy na Msze św. wotywne. Natomiast Dzieci i Młodzież zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku do czwartku, godzinę przed Mszą świętą. Piątek zostawiamy dla Starszych.
 4. We czwartek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Odpust przypada w przyszłą sobotę. Poprzedzać go będzie: w czwartek, z racji 13 dnia miesiąca, procesja fatimska. Natomiast w piątek 14 sierpnia o godz. 14.00 w Kaplicy w Jamnem Msza św. odpustowa ku czci Patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym samym dniu, w piątek, w kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00, a po niej udamy się z procesją na cmentarz, aby tam pomodlić się za zmarłych w wigilię naszego Odpustu. Z tej okazji prosimy o uporządkowanie grobów. Spowiedź przed odpustem codziennie godzinę przed Mszą św.
 5. O przygotowanie wystroju Kościoła i ozdobienie wieńcem Krzyża misyjnego oraz wejścia do kościoła prosimy parafian z osiedli: Jaszcze Górne i Dolne – odpowiedzialna p. Janina Król i Kazimiera Wójciak.
 6. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych przed Odpustem. Prosimy o zapisy w zakrystii oraz o dwa pojazdy.
 7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:
 • we wtorek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana
 • w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
 • w sobotę – św. Dominika, zakonnika

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z os. Marciny: Gołdyn Czesława nr 49A, Gołdyn Janina nr 50, Kowalczuk Elżbieta nr 48, Kurnyta Maria nr 47, Baran Lucyna nr 60.
 2. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o polskich siostrach serafitkach w Teksasie.

 

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !