1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele parafialne.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

we wtorek – święto Przemienianie Pańskie

w czwartek – św. Dominika, zakonnika,

w piątek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, dziewicy i męcze.

w sobotę – św. Wawrzyńca, męczennika

Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych.

  1. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Odpust przypada w przyszły czwartek. Poprzedzać go będzie: we wtorek, z racji 13. dnia miesiąca, procesja fatimska. Natomiast w środę 14. sierpnia o godz. 14.00 w Kaplicy w Jamnem Msza św. odpustowa ku czci Patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym samym dniu, w środę, w kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00, a po niej udamy się z procesją na cmentarz, aby tam pomodlić się za zmarłych w wigilię naszego Odpustu. Z tej okazji prosimy o uporządkowanie grobów. Spowiedź przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszą św.
  2.  O przygotowanie wystroju kościoła i ozdobienie wieńcem krzyża misyjnego oraz wejścia do kościoła prosimy parafian z osiedli: Iwanki – odpowiedzialna p. Janina Czajka nr 230.; os. Kopcówka – odpowiedzialna P. Małgorzata Dłubacz nr 299.
  3. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych przed Odpustem. Prosimy o zapisy w zakrystii oraz o dwa pojazdy.
  1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Forendówki: Faltyn Maria nr 390B, Orawiec Małgorzata nr 390; os. Ustrzyk: Młynarczyk Józefa nr 387B, Chlipała Agnieszka nr 387, Jurkowska Władysława nr 383A.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym art. m.in. o „ekonomii nieba”, czyli o unikaniu chciwości oraz o wspólnocie w Taize.
  3. Trwają zapisy na 37. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę w Krościenku nad Dunajcem o godz. 14.00, a w Łącku o godz. 19.00. W przedsionku można zabrać ze sobą legitymację Pielgrzyma Duchowego.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.