1. Witamy wszystkich gości, którzy przybyli do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia wakacyjnego czasu.
  2. Jutro rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Odpust przypada w przyszłą środę. Poprzedzać go będzie: w poniedziałek, z racji 13. dnia miesiąca, procesja fatimska. Natomiast we wtorek 14. sierpnia o godz. 14.00 w Kaplicy w Jamnem Msza św. odpustowa ku czci Patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym samym dniu, we wtorek, w kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00, a po niej udamy się z procesją na cmentarz, aby tam pomodlić się za zmarłych w wigilię naszego Odpustu. Z tej okazji prosimy o uporządkowanie grobów. Spowiedź przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszą św.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego, w środę – św. Dominika, kapłana, w czwartek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w piątek – św. Wawrzyńca, męczennika, w sobotę – św. Klary. Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych.
  4. Bóg zapłać za składkę przeznaczoną na cele parafialne. Za tydzień składka na Uniwersytet Papieski Jan Pawła II w Krakowie i Tarnowie
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Z racji odpustu prosimy o sprzątanie kościoła i otoczenia w przyszły poniedziałek tj. 13.08. na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Stasichy: Błachut Maria nr 314A, Runger Stanisława nr 313, Faltyn Michalina nr 312, Faltyn Janina nr 312A: os. Puchry: Szlaga Anna nr 309A, Królczyk Magdalena nr 309, Czajka Maria nr 308, Czajka Elżbieta nr 306, Plewa Barbara nr 309B, Czajka Janina nr 306A.
  6. Natomiast o przygotowanie wystroju kościoła i ozdobienie wieńcem krzyża misyjnego oraz wejścia do kościoła prosimy parafian z osiedli: Szlagi – odpowiedzialna p. Stefania Wygrecka; os. Zawady – odpowiedzialna P. Zofia Szlaga.
  7. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych przed Odpustem. Prosimy o zapisy w zakrystii oraz o dwa pojazdy.
  8. Trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w dniach 17-25 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe 12. sierpnia o godz. 14.00 w Krościenku oraz o 19.00 w Łącku.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła.
  10. We wtorek pożegnaliśmy śp. Stanisława Czajkę z os. Stasichy, a w sobotę śp. Franciszka Czajkę z os. Szlagi.

 Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.