1. Witamy wszystkich gości, którzy przybyli do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia wakacyjnego czasu.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Odpust przypada w przyszły wtorek. Poprzedzać go będzie: w niedzielę po sumie, z racji 13 dnia miesiąca, procesja fatimska. Natomiast w poniedziałek 14. sierpnia o godz. 14.00 w Kaplicy w Jamnem Msza św. odpustowa ku czci Patrona św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym samym dniu, w poniedziałek, w kościele parafialnym Msza św. o godz. 18.00, a po niej udamy się z procesją na cmentarz, aby tam pomodlić się za zmarłych w wigilię naszego Odpustu. Z tej okazji prosimy o uporządkowanie grobów. Spowiedź przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszą św.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek – św. Dominika, kapłana, w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy, w czwartek – św. Wawrzyńca, męczennika. Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych.
 4. Bóg zapłać za składkę przeznaczoną na cele parafialne. Za tydzień składka na Uniwersytet Papieski Jan Pawła II w Krakowie i Tarnowie
 5. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Z racji odpustu o sprzątanie kościoła i otoczenia w przyszły poniedziałek tj. 14.08. na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Jaszcze Dolne: Czajka Anna nr 235, Giemzik Maria nr 234, Giemzik Marta nr 234A, Gumienna Beata nr 233; os. Iwanki: Wygrecka Antonina nr 229, Tarchała Monika nr 229, Piszczek Krystyna nr 232, Czajka Janina nr 230, Wójciak Maria nr 228, Brusińska Maria nr 226, Wójciak Kazimiera nr 223A, Chrobak Marta nr 223A, Hubiak Lucyna nr 223, Czajka Maria nr 219, Czajka Czesława nr 219. Natomiast o przygotowanie wystroju kościoła i ozdobienie wieńcem krzyża misyjnego oraz wejścia do kościoła prosimy parafian z osiedli: Błaszczaki – odpowiedzialna p. Maria Kuziel; os. Polaki – odpowiedzialna P. Tokarczyk Katarzyna. Prosimy powyższych przedstawicieli o kontakt z p. Jadwigą, zakrystianką.
 6. Dziękujemy także pewnej osobie za ofiarę złożoną na kwiaty do naszego kościoła oraz za dary na odpust.
 7. Z racji stulecia Objawień Fatimskich sprowadziliśmy figurę Matki Bożej z Fatimy, przed którą będziemy zanosić nasze modlitwy i prośby do Dobrego Boga.
 8. W najbliższą sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych przed Odpustem. Prosimy o zapisy w zakrystii oraz o dwa pojazdy.
 9. Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w dniach 17-25 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe 13 sierpnia o godz. 14.00 w Krościenku oraz o 16.00 w Łącku.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł: Azyl u Królowej Tatr, o sanktuarium Królowej Tatr.
 11. Wójt Gminy oraz organizatorzy Międzynarodowego Biegu po Gorcach zapraszają w najbliższą sobotę, tj. 12 sierpnia, na godz. 14.00 do naszego amfiteatru
 12. Również 12 sierpnia w Ochotnicy Dolnej Mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się Festiwal Wolna Republika Ochotnicka. Szczegóły na plakatach.
 13. W środę pożegnaliśmy śp. Annę Urbaniak z os. Majdówka.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego całego tygodnia