1. Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii, aby wypocząć fizycznie i duchowo. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. Dzisiaj dziękujemy Bogu za 100-lecie Krzyża Niepodległościowego na Wzgórzu Iwankowskim. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania i uczczenia tego Jubileuszu. Wyrażamy wdzięczność ks. Bp Leszkowi Leszkiewiczowi oraz p. Marszałkowi województwa małopolskiego Witoldowi Kozłowskiemu.
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień- czas trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Odpowiadając na apel Pasterzy Kościoła, podejmijmy odpowiednie postanowienia i módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach i w całym narodzie, zwłaszcza za tych, którzy są uzależnieni od alkoholu. Zapraszamy do wpisywania się do Księgi Abstynenckiej.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca sierpnia. Zapraszamy na Msze św. wotywne. W I sobotę zapraszamy na różaniec fatimski, wynagradzający o godz. 18.15. Natomiast za tydzień na sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele parafialne, zapraszamy w strojach góralskich. Spowiedź w każdy dzień od 18.00. dzieci i młodzież zapraszamy w środę i czwartek. Piątek pozostawiamy tylko dla starszych.
  5. W przyszłą niedziele na sumie żegnać będziemy ks. Jacka Słotę, który już 12 sierpnia obejmuje probostwo w Rzepienniku Suchym.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

w poniedziałek: św. Alfonsa Marii Liquoriego, zakonnika

we czwartek – św. Jana Marii Vianneya, kapłanowi

w sobotę –  święto Przemienienia Pańskiego

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Iwanki: Czajka Maria nr 219, Czajka Czesława nr 219A; os. Zawady: Błachut Leokadia nr 217, Chlipała Natalia nr 216, Kurzeja Andrzej nr 215.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji?
  3. Przekazaliśmy 3 gregorianki na sierpień za śp. Jana Wójciaka, ks. Robertowi Bielowi i jego Klasztorowi. Natomiast ks. Jacek nasz katecheta na wakacjach odprawiać będę 20 intencji za śp. Teofilę Kołaciak.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia