Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do naszej parafii. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego oraz zapraszamy na modlitwę do naszej świątyni.

W przyszłą niedzielę 27 sierpnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz osób poszkodowanych przez tragiczną wichurę, która nawiedziła północną Polskę. Złożone ofiary zostaną przekazane Caritas Diecezji Tarnowskiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać! W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:

w poniedziałek – św. Piusa X, papieża

we wtorek – wspomnienie NMP Królowej

w czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła

– w sobotę – wspomnienie NMP Częstochowskiej

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą w dzień świętego patrona.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowej, a szczególnie naszym parafianom za tak piękne duchowe przeżycie. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim niosącym baldachim, feretrony, sztandary, poduszki. Kapeli góralskiej, Chórowi parafialnemu, Strażakom, Dzieciom Komunijnym, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, DSM, lektorom i ministrantom. Pani Zakrystiance i Organistce oraz Gospodyni. Wyrażamy też wdzięczność parafianom za posprzątanie kościoła na odpust oraz parafianom z os. Polaki i Błaszczaki za wykonanie wieńców dekoracyjnych.  Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców os. Zawady: Wygrecka Jolanta nr 204 A, Szlaga Zofia nr 204, Jamińska Emilia nr 203 i z os. Skałka: Jurkowska Maria nr 202, Kołaciak Bernadetta nr 190.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł „Niewidzialna armia” o duchowej adopcji dziecka poczętego.

Przekazaliśmy 15 intencji pogrzebowych za śp. Rozalię Franczyk, które odprawia ks. Kazimierz Trybuła w Grywałdzie.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.