1. Witamy wszystkich gości, i tych, którzy ostatni tydzień wakacji spędzają w naszej parafii. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w przeżycie odpustu parafialnego. W tym roku dopisała nam bardzo dużo Gości i Turystów. Bóg zapłać mieszkańcom os. Szpuntówka za wieńce oraz wszystkim tym, którzy przynieśli dary na plebanie.
  3. tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

W poniedziałek – św. Piusa X, papieża

We wtorek – Najświętszej Maryi Panny, Królowej

We czwartek – św. św. Bartłomieja, Apostoła

W sobotę – uroczystość NMP Częstochowskiej

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. jak przezwyciężać kryzysy w małżeństwie?
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Puchry: Czajka Maria nr 308, Czajka Elżbieta nr 306, Plewa Barbara nr 309B, Czajka Janina nr 306A, Faron Sylwia nr 308F.
  3. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy. Wyjazd spod kościoła 25 sierpnia tj. w piątek o godz. 6.00 rano. Zapisy w zakrystii.
  4. Składamy podziękowania naszym Strażakom na ręce p. Wiesława Kołaciaka za sprawne uszczelnienie Podbitki (podsiubitki) na szczycie dachu na Kościele. Docelowo musimy wymienić jednak nowe, gdyż już od nowości się zniszczyły.
  5. Rodzina i przyjaciele 6-miesięcznej Wiktorii chorej na SMA typu 0, czyli najgorszej odmiany rdzeniowego zaniku mięśni gorąco prosi o wsparcie w zbiórce pieniędzy na lekarstwo, które pozwoli zatrzymać tę chorobę. Niestety koszt leku i rehabilitacji wynosi około 10 milionów złotych. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się po każdej Mszy świętej w niedzielę 27 sierpnia. Więcej szczegółów na plakatach. Już teraz serdecznie dziękujemy za otwartość serc wszystkich parafian. Bóg zapłać.

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia