1. Witamy wszystkich gości i tych którzy przyjechali do naszej parafii, aby ostatni tydzień wakacji przeżyć u nas. Życzymy dobrej pogody i owocnego spędzenia czasu wakacyjnego.
  2. Od jutra Msze święte wieczorowe o godz. 18.00. Wystawienie i możliwość spowiedzi o godz. 17.00.
  3. Dziękuje wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowej. W sposób szczególny dziękuję: ks. Tadeuszowi Celuście, proboszczowi z Marcinkowic, Kapłanom gościom, ks. prof. Piotrowi Tomasikowi – dziekanowi wydziału teologicznego UKSW, ks. dr Adamowi Sroce, księżom z Dekanatu. Orkiestrze Dętej z Ochotnicy Dolnej pod batutą p. Piotra Matusiewicza. Wszystkim niosącym baldachim, feretrony, sztandary, poduszki, Kapeli góralskiej, strażakom, harcerzom, Dzieciom I Komunijnym w strojach góralskich, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, DSM, lektorom i ministrantów. Mieszkańcom osiedli Puchry i Stasichy za dekoracje wieńcami. Panu Kościelnemu i Organiście oraz Gospodyni. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

we wtorek – św. Bartłomieja, Apostoła

w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej

– w piątek – św. Moniki

– w sobotę – św. Augustyna, bpa i dr kościoła

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców osiedla Bielskie: Szlaga Janina nr 107, Wiercioch Józefa nr 106A, Buczek Irena nr 106, Czajka Krystyna nr 105, Królczyk Aniela nr 104.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym m.in. wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze, który posługiwał ostatnio w Medjugorie.
  3. W przyszłą niedzielę nasza Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą przed Kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy. Celem zbiórki jest pozyskanie pieniędzy na budowę budynku mieszkalno – usługowego dla osób niepełnosprawnych. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. Również w przyszłą niedzielę w naszej Szkole Podstawowej odbędzie się akcja oddawania krwi w godzinach: 9.00 – 13.00. Prosimy zabrać dowód osobisty. Zachęcamy do tej pięknej inicjatywy, bardzo potrzebna jest krew.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !