1. Dzisiejsza niedziela, to równocześnie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zawierzamy Jej naszą Ojczyznę, naszą parafię, szczególnie rozpoczynający się już wkrótce nowy rok szkoły oraz wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii.
  2. Od jutra Msze wieczorowe o godz. 18.00.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek – św. Moniki

we wtorek – św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła

we środę – męczeństwo św. Jana Chrzcielna

w sobotę – bł. Bronisławę

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę Świętą w dzień świętego patrona.

W sobotę również przypada kolejna rocznica wybuchu II Wojny światowej. Po Mszy wieczorowej udamy się pod nowy pomnik, aby zapalić znicze oraz pomodlić się w intencji poległych za Ojczyznę

  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I sobotę i I niedzielę miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. W I sobotę o godz. 17.15 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W I niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Msza w oprawie góralskiej. Zapraszamy w strojach góralskich. Składka z przeznaczeniem na cele parafialne.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Jaszcze Górne: Kołaciak Maria nr 291, Urbaniak Magdalena nr 287, Królczyk Elżbieta nr 284, Pawlarczyk Krystyna nr 281,  Królczyk Janina nr 276.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W gościu Niedzielnym m.in. art. o światowym spotkaniu rodzin w Irlandii.
  4. Przekazaliśmy ks. Robertowi Bielowi i Jego Klasztorowi gregorianki na wrzesień za śp. Stanisława Czajkę i śp. Franciszka Czajkę.
  5. Zmarła śp. Jadwiga Siuta, nasza była zakrystianka. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia!