1. Witamy jeszcze wszystkich Gości i tych, który odpoczywają pośród nas.
 2. W dniach 2-16 września ks. Rektor WSD w Tarnowie kieruje do naszej parafii kleryka V roku, Marcina Wojtala z parafii Szynwałd na praktykę duszpasterską i katechetyczną. Otoczmy Go naszą modlitwą.
 3. Od jutra Msze św. wieczorowe już o godz. 18.00, natomiast Msze poranne o godz.7.00 wracają od I piątku.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek, sobotę i niedziele września. Codziennie wystawienie o godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. Dzieci i Młodzież szczególnie zapraszamy w środę i czwartek. W piątek zostawiamy dal starszych. W sobotę o godz. 17.15. zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W przyszłą niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 5. Wracają Msze św. dla Osób Niepełnosprawnych oraz ich opiekunów w Łącku, w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 6. tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

W poniedziałek – św. Augustyna, bpa i dr Kościoła

We wtorek – męczeństwo św. Jan Chrzciciela

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. trzeźwi w sierpniu i co dalej?
 2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Puchry: Gancarczyk Maria nr 306B, Urbaniak Maria nr 304A, Faron Krystyna nr 302, Gierczyk Monika nr 303; os. Kopcówka: Łętowska Jadwiga nr 300A.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 wystąpi Zespół Folklorystyczny z Gruzji, który brał udział w Festiwalu Ziem Górskich w Zakopanem. Będą wykonywać przepiękny śpiew w formie wielogłosowej. Zapraszamy na krótki koncert. Będzie możliwość zakupu ich płyty.
 4. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dzisiaj po każdej Mszy św. zbierają Wolontariusze ofiarę do puszek na chorą 6-miesięczną Wiktorię, chorą na odmianę rdzeniowego zaniku mięśni. Bóg zapłać. Ponadto od godziny 13 w „Naskiej Zagrodzie” w Kadczy odbywać się będzie piknik charytatywny dla Wikusi. Wśród atrakcji m.in. bajka w wykonaniu Teatru Nowego z Nowego Sącza o godzinie 15:30 oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci. Wstęp jest darmowy. Serdecznie zapraszamy!”.
 5. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe: 22 za śp. Stanisława Króla – odprawia ks. Krzysztof Cwenar; 3 gregorianki na wrzesień za śp. Stanisława Kołata odprawia ks. Robert Biel i Jego klasztor.
 6. Sołtys Sołectwa Ochotnica Górna serdecznie zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w dniu 3 września br. o godz. 10.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury. Głównym tematem Zebrania będzie uchwalenie funduszu sołeckiego oraz wybory uzupełniające do Rady sołeckiej.
 7. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu informuje, że od tego tygodnia, aż do grudnia będzie naprawiana droga przez Przełęcz Knurowską, będzie ruch wahadłowy. Szczegóły w gablocie.

 

Wszystkim Gościom wypoczywającym na terenie naszej Parafii jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia