1. W naszej Wspólnocie Parafialnej witamy nowego księdza wikariusza ks. mgra Jacka Janiczka. Życzymy Mu wielu Łask Bożych oraz opieki Patronki Maryi Wniebowziętej na nowej parafii.
 2. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.45 spotkanie pod szkołą, a następnie uroczyste przejście ze sztandarem do Kościoła, gdzie o godz. 9.00 Msza Święta. Zapraszamy dzieci, młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami. Dowozy do szkoły będą tak jak w poprzednich latach.
 3. Od jutra wracają Msze św. rano o godz. 7.00, a wieczorem o godz. 18.00.
 4. Bóg zapłać za składkę na cele parafialne.
 5. Dziś również przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Po sumie udamy się pod nowy pomnik, aby zapalić znicze oraz pomodlić się w intencji poległych za Ojczyznę.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego.
 7. W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia NMP, odpust w Sromowcach Niżnych. Poświęcimy ziarno na Mszach przed południem.
 8. Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych. 
 9. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie i modlitwa o nowe powołania z naszej parafii. Spowiedź przed I piątkiem: w środę i czwartek
  o godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież. Piątek zostawiamy dla starszych. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 10. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Ustrzyk: Chlebek Anna nr 365A, Piszczek Natalia nr 361A; Os. Szpuntówka: Urbaniak Anna nr 361, Bulanda Barbara nr 360, Czajka Stanisława nr 359.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym art. m.in.
  o 95-letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę.
 12. Sołtys Sołectwa Ochotnica Górna zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 8 września 2019 r. (tj. niedziela) o godz. 10.00 lub w drugim terminie o godz. 10.30 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej.
 13. W poniedziałek pogrzeb śp. Stanisława Bielskiego z os. Jamne Górne o godz. 14.00.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia