1. W naszej Wspólnocie Parafialnej witamy nowego księdza wikariusza ks. mgr Pawła Tokarczyka. Życzymy Mu wielu Łask Bożych oraz opieki Patronki Maryi Wniebowziętej na nowej parafii.
  2. Żegnamy wszystkich gości i tych którzy wypoczywali na terenie naszej parafii. Życzymy szczęśliwych powrotów do domu i zapraszamy w przyszłym roku.
  3. We Czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Również od czwartku wracają Msze święte poranne o godz.7.00
  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedziele września. Codziennie wystawienie o godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. Dzieci i Młodzież szczególnie zapraszamy w środę i czwartek. W piątek zostawiamy dal starszych. W sobotę o godz. 17.15. zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W przyszłą niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

– w poniedziałek – męczeństwo św. Jan Chrzciciela

– w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Jamne Górne: Kuziel Bożena nr 170, Foks Katarzyna nr 164, Foks Kinga nr 158, Kaim Iwona nr 164, Stefaniak Janina nr 163C.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. o tym, jak patrzeć na cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim jest najważniejsze.
  3. Przekazaliśmy Robertowi Bielowi i Jego klasztorowi gregorianki na wrzesień: 2 za śp. Andrzeja Puchomirskiego oraz 3 za śp. Stanisława Faltyna.
  4. We czwartek pożegnaliśmy śp. Stanisława Faltyna z os. Majdówka.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!