1. W naszej Wspólnocie Parafialnej witamy nowego księdza wikariusza ks. mgr Jacka Słotę. Życzymy Mu wielu Łask Bożych oraz opieki Patronki Maryi Wniebowziętej na nowej parafii.
 2. Żegnamy wszystkich gości i tych którzy wypoczywali na terenie naszej parafii. Życzymy szczęśliwych powrotów do domu i zapraszamy w przyszłym roku.
 3. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę przypada również kolejna rocznica wybuchu II Wojny światowej. Po dziewiątce udamy się pod nowy pomnik, aby zapalić znicze oraz pomodlić się w intencji poległych za Ojczyznę
 5. Od jutra wracają Msze św. rano o godz. 7.00, a wieczorem o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedziele września. Codziennie wystawienie o godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. Dzieci i Młodzież szczególnie zapraszamy w środę i czwartek. W piątek zostawiamy dal starszych. W sobotę o godz. 17.15. zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W przyszłą niedziele na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

          Piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców osiedla Bielskie: Zaziąbło Małgorzata nr 103A, Hubiak Danuta nr 101A, Hubiak Marta nr 101D, Wójciak Katarzyna nr 103D; Czajki: Rusnak Antonina nr 99.
 2. W przyszłą niedziele serdecznie zapraszamy na spotkanie osób niepełnosprawnych naszego rejonu do Łącka w na godz. 15.00. Msza św. A po niej spotkanie integracyjne.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym m.in. „Wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jako taktyki hybrydowej jest niedopuszczalne”. Ważne oświadczenie NATO
 • Dzisiaj nasza Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą przed Kościołem zbiórkę do puszek na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego koło mieści się w Szczawnicy. Za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
 1. Dzisiaj również w naszej Szkole Podstawowej odbędzie się akcja oddawania krwi w godzinach: 9.00 – 13.00. Prosimy zabrać dowód osobisty. Zachęcamy do tej pięknej inicjatywy, bardzo potrzebna jest krew.
 • Przekazaliśmy gregorianki na wrzesień do ks. Roberta Biela i jego Klasztorowi: śp. Robert Komizarczuk, śp. Bronisław Królczyk, 2 za śp. Rozalię Rusnak, 5 za śp. Janusza Błachuta.
 • Pragniemy poinformować o Pielgrzymce autokarowej z Ochotnicy do Madjugorie w dniach 9-16 październik br. Szczegóły w gablocie i zapisy u p. Kazimierza Sikory.
 • Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Są to 8-tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie w czwartek 9 września, o godz. 17.30 w Sali Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału, szczegóły znajdują się w gablocie.
 1. Sołtys Sołectwa Ochotnica Górna informuje, że zebranie wiejskie odbędzie się w dniu 5 września tj niedziela o godz. 10.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury. Podczas zebrania będzie głosowanie absolutorium za 2020 rok, fundusz sołecki na 2022 rok oraz zostaną przedstawione plany inwestycyjne na najbliższe 2 lata.
 2. Zarząd Wspólnoty Leśnej w Ochotnicy Górnej zaprasza udziałowców na zebranie sprawozdawczo-wyborcze do Wiejskiego Ośrodka Kultury: I termin 4 września tj. sobota godz. 19.00, II termin 12 września tj. niedziela godz. 12,15.
 3. W dniu 4 września tj. sobota, będą organizowane zawody na nartorolkach. W związku z tym tymczasowo będzie zamknięta droga od Urzędu Gminy do OSP w Ochotnicy Górnej od 13.00 do 13.30 oraz do 14.15 w osiedlu Jamne.
 • Wójt Gminy Ochotnica Dolna informuje, że 31 sierpnia tj. wtorek odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze zbiórki będzie przekazany na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy na os. Brysiówka. Prosimy o składanie te sprzętu na terenie parkingu przy Szkole Podstawowej w Ochotnicy Górnej w godz. 7.00-14.00.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !