1. Żegnamy wszystkich gości i tych którzy wypoczywali na terenie naszej parafii. Życzymy szczęśliwych powrotów do domu i zapraszamy w przyszłym roku.
 2. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. o godz. 900 Serdecznie zapraszamy.
 3. Od jutra Msze św. rano o godz. 700, a wieczorem o godz. 1800
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę września. Codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i możliwość spowiedzi. Dzieci i młodzież zapraszamy w środę i czwartek. W piątek zostawiamy dla starszych. W sobotę o godz. 1715 zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich.
 5. We wtorek przypada również kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Po Mszy św. o godz. 900 udamy się pod nowy pomnik, aby zapalić znicze oraz pomodlić się w intencji poległych za Ojczyznę.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

–  w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim wielu łask Bożych, zdrowia i pokoju serca.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła
  i za ofiary na kwiaty.
  Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godzinę 9.00, prosimy parafian Potok Jurkowski: Jurkowska Monika nr 30A, Jurkowska Aneta nr 30, Faltyn Ewa nr 29, Groń Janina nr 28, Gołdyn Maria nr 27.
 2. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. art.: „Anioł cierpiących – św. Matka Teresa z Kalkuty.”
 3. Przekazaliśmy gregorianki na wrzesień: ks. Robert i jego klasztor: śp. Krzysztof Foks – od dzieci z rodzinami, śp. Robert Komisarczuk, śp. Krystyna Wanicka, śp. Bolesław Chryczyk, 2 gregorianki śp. Maria Urbaniak o. Mariusz Michalik –  Śp. Krzysztofa Foksa  oraz 36 intencji pogrzebowych za śp. Marię Czajka – ks. Łukasz z Łowicza. Ks. Maciej Pliszka w Szczecinie – 41 int. za śp. Marie Urbaniak z os. Gabrysie.
 1. Sołtys Sołectwa Ochotnica Górna zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 6 września 2020 r. (tj. niedziela) o godz. 1000 lub w drugim terminie o godz. 1015 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej w Sali Gimnastycznej.
 2. Gratulujemy naszej parafiance Katarzynie Niewiadomej za brązowy medal na Mistrzostwach Europy ze startu wspólnego we Francji. Cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów.

  

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !