1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Narodzin NMP, głównej Patronki Diecezji Tarnowskiej.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania dzieci i młodzieży w parafii:
 • wtorek – 17.00 – Aspiranci
 • środa – godz. 17.00 – Dziewczęca Służba Maryjna, zapraszamy nowe kandydatki
 • czwartek – godz. 17.00 – Ministranci i Lektorzy
 • piątek – godz. 17.00 – nowi aspiranci – uczniowie od klasy IV, zapraszamy również starszych chłopców
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa
 • w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża świętego – w tym dniu w naszej Ojczyźnie odbywa się akcja Ojczyzna pod Krzyżem – bronimy Krzyża. Nasza parafia również włączyła się w to patriotyczne nabożeństwo. O godz. 17.00 odprawimy Msze świętą w Kościele, a po niej udamy się z Drogą Krzyżową pod Krzyż Patriotyczny na wzgórze Iwankowskie. Tam przy Krzyżu damy świadectwo naszej przynależności do Tego Świętego Znaku – Górale Zawsze przy Krzyżu. Zapraszam wszystkim naszych Parafian, Strażaków, Harcerzy, Społeczność Szkolną, Związek Podhalan – z Sztandarami, a Strażaków proszę o dopilnowanie drogi. Pana Sołtysa prosimy o przygotowanie placu.
 1. W piątek przypada 13. dzień miesiąca, zapraszamy po Mszy świętej na Różaniec Fatimski wokół Kościoła.
 2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 prosimy parafian z os. Szpuntówka: Piszczek Agata nr 359A, Królczyk Małgorzata nr 354, Lupa Lida nr 354A, Piszczek Danuta nr 359B, Chlipała Stanisława nr 352.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym art. m.in. o tym, czy katolik może uczestniczyć w wojnie.

Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych,
a wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.