1. Już 10 lat mija od ostatnich misji parafialnych. Tegoroczny rok jest wyjątkowy, przeżywamy 100 lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie, 300 lat koronacji Obrazu Jasnogórskiego oraz rok św. Brata Alberta Chmielowskiego. Dlatego już dzisiaj zapraszamy na tegoroczne Misje parafialne, które rozpoczniemy 22 października. Poprowadzi je ks. Prałat Władysław Zązel. Kapelan Zarządu Związku Podhalan w Polsce. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
  2. Kochani Parafianie jak już niektórzy wiedzą w nocy z piątku na sobotę pożar dosięgnął naszych parafian Władysława i Krystynę Buczek z os. Białówka. Jak sami mogliśmy zobaczyć ogień zniszczył prawie cały nowy dom wyremontowany oraz zabudowania gospodarcze. To cud, że Oni sami przeżyli. Wyrażamy wielkie podziękowania za pomoc przy gaszeniu pożaru, szczególnie jedenastu Zastępom Strażackich z naszej gminy i powiatu, drogim sąsiadom, sołtysowi i wójtowi i wszystkim ludziom dobrej woli. Proszę Was kochani o modlitwę, aby rodzina Buczków podźwignęła się i rozpoczęła na nowo życie na pięknej Białówce. Obiecujemy Im wsparcie modlitewne oraz materialne. Już za tydzień nasi Strażacy przejdą po naszej parafii, ażeby zebrać ofiarę na rzecz poszkodowanych. O dalszych składkach oraz przekazywaniu drzewa będziemy informować. Bóg zapłać wszystkim za pomoc.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: W środę św. Jana Chryzostoma, bpa i dr Kościoła, W czwartek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pół godziny przed Mszą św. Droga Krzyżowa, a po Mszy możliwość ucałowania relikwii Krzyża św. W piątek Matki Boskiej Bolesnej. Odpust w Czarnym Potoku i Limanowej. W sobotę, św. Korneliusza pap. i Cypriana, bpa, męcz. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
  4. W środę przypada 13. września, rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy na Msze św. wieczorową, a po niej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  5. Dzisiaj rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania. Zapraszamy poszczególne klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na spotkania katechetyczne do kościoła – na Msze Świętą o godz. 18. W poniedziałek – klasy O, I, II, IV, V; wtorek kl. VI, środa – kl. III, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, czwartek – kl. VII i II gim., piątek – kl. III gim. Prosimy wszystkich o obecność wraz z rodzicami. 
  6. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców os. Jamne Górne: Wójciak Katarzyna nr 174, Jagieła Magdalena nr 174A, Kobylarczyk Anna nr 171, Buczek-Jagieła Dorota nr 170B, Kuziel Bożena nr 170,
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników?
  8. W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy Chórzystów i wszystkich chętnych na próbę chóru. Natomiast spotkanie Scholi młodzieżowej odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczorowej. Zachęcamy do włączenia się w działalność tych grup parafialnych.
  9. Sołtys sołectwa Ochotnica Górna serdecznie zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 17 września 2017 r. o godz. 10.15 w WOK w Ochotnicy Górnej. Głównym tematem zebrania będzie uchwalenie funduszu sołeckiego na rok 2018 oraz wybory uzupełniające do rady Sołeckiej w okręgach I, II, VII.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.