1. 26 października będziemy przeżywać 10 rocznicę śmierci ks. Prałata Leopolda Misterki, naszego byłego proboszcza. Z tej okazji chcemy wmurować tablicę pamiątkową w kościele, poświęconą budowniczemu naszej świątyni. Tekst już zatwierdził ks. Bp Stanisław Salaterski, który osobiście przyjedzie 26. października (tj.środa), aby przewodniczyć tym uroczystościom. Na najbliższy piątek zapraszam Radę parafialną na spotkanie w kościele po Mszy wieczornej, aby omówić szczegóły uroczystości i wybrać miejsce na tablicę.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła, w środę, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pół godziny przed Mszą św. Droga Krzyżowa, a po Mszy możliwość ucałowania relikwii Krzyża św. W czwartek Matki Boskiej Bolesnej. Odpust w Czarnym Potoku i Limanowej. W piątek św. Korneliusza pap. i Cypriana, bpa, męcz. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
  3. We wtorek przypada 13. września, rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy na Mszę św. wieczorową, a po niej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania. Zapraszamy poszczególne klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na spotkania katechetyczne do kościoła – na Mszę Świętą o godz. 18.00. W poniedziałek – klasy od III do VI, we wtorek kl. od 0 do II, środa – kl. I gim., czwartek – kl. II gim., piątek – kl. III gim. Prosimy wszystkich o obecność wraz z rodzicami.
  5. Przyszła niedziela, to światowy dzień środków społecznego przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  6. W przyszła niedzielę o godz. 9.00 zostaną włączeni do ministrantów nasi aspiranci. Na powyższą uroczystość zapraszamy rodziców tych młodych chłopców.
  7. Wyrażamy wdzięczność Pani Annie Czajce za namalowanie dwóch obrazów na szkle do Kaplicy na cmentarz: Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Pawła II. Poświęcimy je w czwartek, we wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej, udając się z procesją na cmentarz.
  8. Dziękujemy paniom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy panie z os. Bielskie: Wiercioch Józefa nr 106A, Buczek Irena nr 106, Czajka Krystyna nr 105, Królczyk Aniela nr 104, Wójciak Barbara nr 103A.
  9. Zapraszamy do czytania Gościa niedzielnego, w którym możemy przeczytać o wywiadzie z papieżem emerytem Benedyktem XVI.
  10. W środę po Mszy św. odbędzie się próba chóru. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania na Bożą chwałę. Natomiast młodzież zainteresowaną śpiewem w scholi zapraszamy w piątek, po Mszy wieczornej.
  11. Dziś po Mszy św. popołudniowej w WOK odbędzie się spotkanie Związku Podhalan.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!