1. Dzisiaj przypada 13. dzień miesiąca, Matki Bożej Fatimskiej, po sumie procesja różańcowa wokół kościoła.
 2. Przyszła niedziela to światowy dzień środków społecznego przekazu. Zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
 3. Dzisiaj Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie zbierać do puszek ofiary na Dom dla Dzieci Niepełnosprawnych w Szczawnicy. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Zapraszamy wraz z Rodzicami uczniów poszczególnych klas Szkoły Podstawowej i Przedszkola na spotkania katechetyczne do kościoła – na Msze Świętą o godz. 1800:
 • poniedziałek – klasy O, I, II oraz Przedszkole;
 • wtorek IV, V, VI,
 • środa – kl. III – dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej,
 • czwartek – kl. VII,
 • piątek – kl. VIII.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o godz. 1730 Droga Krzyżowa w Kościele,
 • we wtorek – Matkę Bożą Bolesną,
 • w środę – św. Korneliusza, papieża,
 • w piątek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona polski

 Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice

składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 1. Za tydzień po sumie zapraszamy na koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II – ukochane pieśni papieża Polaka,  wykonywane przez mieszkańców Gminy Ochotnica wraz z profesjonalnymi artystami – koncert odbędzie się w ramach 4. tygodniowych warsztatów twórczych realizowanych w WOK Ochotnica Dolna  i projektu „Mozart kontra Sinatra”, w tym koncercie wystąpią nasze Parafianki.
 2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godzinę 900, prosimy parafian
  z os. Bartoszówka: Kołaciak Barbara nr 435, Wanat Danuta nr 434, Furca Krystyna nr 428; os. Furcówka: Tokarczyk Janina nr 427, Tomaśko Irena nr 427A,
 3. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. o potrzebie przebaczenia, które jest źródłem szczęścia dla przebaczającego.
 4. Policja z Krościenka przestrzega przed oszustami, próbującymi wyłudzić pieniądze na różne sposoby. W rozmowie tel. przekonują, że są członkami rodziny, że doznali wypadku i potrzebują pieniędzy. Więcej inf. z komunikatu w gablocie przy wejściu i na naszej stronie parafialnej.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !