1. W naszej Wspólnocie witamy Siostrę Helenę ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów pracującą w Rwandzie, w Afryce. Na końcu Mszy opowie nam o swojej pracy misyjnej, a przy wejściu do kościoła będzie można do puszki złożyć ofiarę na misje.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Zapraszamy uczniów poszczególnych klas Szkoły Podstawowej i Przedszkole wraz z Rodzicami  na spotkania katechetyczne do kościoła – na Msze Świętą o godz. 18.00:

  • poniedziałek – klasy O, I, II oraz Przedszkole;
  • wtorek IV, V, VI,
  • środa – kl. III, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej,
  • czwartek – kl. VII,
  • piątek – kl. VIII.

3. Wyrażamy wdzięczność naszym Strażakom za usunięcie drzewa powalonego na linki elektryczne na cmentarzu w czasie burzy. Dzięki ich sprawności żaden grobowiec nie został uszkodzony. To podziękowanie składamy na ręce naczelnika, P. Wiesława Kołaciaka.

4. Dziękujemy również Panu Stanisławowi Chryczykowi z Ochotnicy Dolnej oraz naszym parafianom: Bogumiłowi Gorzkowskiemu, Antoniemu Rusnarczykowi i Władysławowi Czajce za uporządkowanie parkingu na starym placu, natomiast panu Sołtysowi za przygotowanie drogi na wzgórze Iwankowskie. Bóg zapłać wszystkim.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

  • poniedziałek – św. Korneliusza i Cypriana
  • środę – św. Stanisława Kostki, zakonnika
  • piątek – św. Andrzeja Kim i jego Towarzyszy
  • sobotę – święto św. Mateusza Apostoła

Wszystkim solenizantom, solenizantkom tego tygodnia,
składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia oraz wielu łask Bożych !

6. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła dolnego i górnego w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Szpuntówka: Dawiec Bernadetta nr 351; Piszczek Stanisława nr 350; os. Studzionki i Moskowe: Chrobak Elżbieta nr 347; Król Zofia nr 348; Kapłaniak Bożena nr 349; Błachut Lucyna nr 70; Siuta Danuta nr 344; os. Czepiele: Buczek Małgorzata nr 338A; Czepiel Janina nr 336; Urbaniak Lucyna nr 334. 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym art. m.in. o tym, dlaczego Krzyż – znak męki Chrystusa – jest tak bardzo atakowany?

8. Gmina Ochotnica Dolna prowadzi rekrutację na wyjazd studyjny w Bieszczady. Udział w wyjeździe mogą wziąć mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna, a w szczególności osoby młode, do 35. roku życia. Szczegółowe informacje można uzyskać w gminie lub na stronie internetowej.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli
i błogosławionego całego tygodnia !