Dzisiejsza niedziela, to światowy dzień środków społecznego przekazu. Módlmy się, by mas media służyły zawsze dobru człowieka, a nie przyczyniały się do jego zła.

  1. Bóg zapłać za zbiórkę do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

we wtorek  – św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski

w czwartek – św. Andrzeja Kim i jego towarzyszy, męczenników

w piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania Kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Jaszcze Dolne: Wójciak Małgorzata nr 245B, Puchomirska Urszula nr 238, Konopka Anna nr 245E, Czajka Czesława nr 245A, Królczyk Maria nr 249A.
  2. W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie Radę Synodalną.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o imieniu Boga. Co znaczy wypowiadać je nadaremno?
  4. Stowarzyszenie „Odkrywamy Gorce” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach ginących zawodów, które odbędą się na Bacówce w Jamnem w dniach 21-23 września. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia. Ilość miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje na stronie internetowej odkrywamygorce.pl Projekt współfinansowany jest ze środków UE za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Gorce-Pieniny.
  5. Ogłoszenie Sołtysa:

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.