1. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne.
  2. Zachęcamy i zapraszamy do dalszej modlitwy różańcowej.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek – św. Łukasza, Ewangelistę, w czwartek św. Jana Kantego, kapłana, a w sobotę św. Jan Pawła II oraz rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Tarnowie. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, a szczególnie Służbie Zdrowia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Majdówka: Gabryś Bronisława nr 83, Urbaniak Józefa nr 81, Polińska Bożena nr 83A, Knutelska Teresa nr 75, Szulc Kinga nr 78.
  5. Zapraszamy do czytania Gościa niedzielnego, w którym możemy przeczytać o nowej mozaice w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, który dzisiaj zostaje konsekrowany.
  6. W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy w cenie 20 zł.
  7. W najbliższą środę tj. 19.10. odbędzie się zbiórka elektrośmieci w godzinach 13.30-14.30. Prosimy składać zużyty sprzęt na parkingu przed plebanią.

 

  1. W związku z nasilonymi w ostatnim czasie wypadkami drogowymi z udziałem pieszych, Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych i oświetlenie rowerzystów. Piesi są ofiarami co piątego wypadku drogowego, najczęściej spowodowanego przez brak dostatecznej widoczności pieszych na drogach po zapadnięciu zmroku. Widoczność człowieka bez odblasku, w zasięgu świateł samochodu zauważalna jest w odległości około 20 metrów, podczas gdy widoczność odblasku jest zauważalna z odległości ok. 150 m. Odblask może uratować życie zarówno dzieci, jak i dorosłych, zwłaszcza starszych osób. Wracając wieczorową porą z kościoła zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!