1. W naszej diecezji przeżywamy dziś niedzielę jako modlitwę w intencji V synodu Diecezji Tarnowskiej oraz Dzień modlitw o Trzeźwość w naszych rodzinach. Przepraszajmy Boga za grzechy pijaństwa i za wszystkie skutki tych grzechów. Prośmy za ludzi uzależnionych od alkoholu, o łaskę wyzwolenie z nałogu pijaństwa.
  2. Nasi Strażacy zakończyli zbierać ofiary na rzecz rodziny Buczków. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za ten dar. Bóg zapłać. Osoby które chcą jeszcze wspomóc rodzinę podajemy konto na które można wpłacać. Daniel Buczek os. Białówka 324 Ochotnica Górna, 5788170000300100168465000.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: W poniedziałek, bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława męczennika; w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima, w niedzielę św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, a w sposób szczególny Pani Organistce Teresie, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
  4. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca, na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. w oprawie góralskiej. Zapraszamy w strojach góralskich. Składka na cele parafialne.
  5. Za tydzień rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, którym będą rozdawane specjalne plansze z obrazkami. Od poniedziałku tj. 2 października Msze święte wieczorne o godz. 17.00.
  6. W środę o godz. 17.00 zbiórka aspirantów, którzy w niedzielę 1 października na sumie zostaną przyjęci do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.
  7. W związku z upływem kadencji wybranych przed pięciu laty Parafialnych Rad Duszpasterskich Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził w całej Diecezji nowe wybory do tychże Rad. Odbędą się one w dniu 15 października 2017 roku. Dziękujemy członkom byłej Rady i prosimy o zgłaszanie nowych. Nowa Rada będzie również Radą synodalną, reprezentującą nasza parafię podczas V Synodu naszej Diecezji w Tarnowie. Prosimy o zaangażowanie się w sposób szczególny młodych małżonków.
  8. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców os. Jamne Górne: Kukuczka Stanisława nr 157A, Sikora Zofia nr 156, Szlaga Janina nr 155H, Wygrecka Małgorzata nr 155D, Kulig Halina nr 155.
  9. W najbliższą sobotę o godz. 17.30 w Ochotnicy Dolnej odbędzie się Dekanalne spotkanie młodzieży oraz spotkanie popielgrzymkowe dla grupy 19 – św. Kingi. Zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie gimnazjalną.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku Kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o kościele podziemnym w Korei Północnej.
  11. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej WOK odbędzie się spotkanie Związku Podhalan.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.