1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować przed Mszą św. o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.00 Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, którym będą rozdawane specjalne plansze z obrazkami.
 2. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca, na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 3. Zapraszamy na spotkanie ministrantów w środę na Mszę św. wieczorową. Natomiast w piątek zapraszamy aspirantów.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • W środę – św. Wincentego a Paulo
 • We czwartek – św. Wacława, męczennik
 • W piątek – święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 • w sobotę – św. Hieronima, dr Kościoła

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym art. o ludziach pomagającym dzieciom niepełnosprawnym.
 2. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Jaszcze Górne: Królczyk Maria nr 257, Rusnak Lucyna nr 252A, Babik Agnieszka nr 254; os. Jaszcze Dolne: Okurzały Lucyna nr 245C, Wójciak Małgorzata nr 245B, Puchomirska Urszula nr 238.
 3. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 30 złotych.
 4. Przekazaliśmy gregorianki na październik ks. Robertowi Bielowi i Jego klasztorowi: śp. Jania Lupa, śp. Jan Faltyn, 2 za śp. Marię Czepiel.

Wszystkim Gościom jak również naszym Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia