1. Dzisiejsza niedziela, to diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość. Przepraszajmy Boga za grzechy pijaństwa i za wszystkie skutki tych grzechów. Prośmy za ludzi uzależnionych od alkoholu o łaskę wyzwolenie z nałogu pijaństwa.
  2. Dziękujemy za dzisiejszą ofiarę do puszek na rzecz poszkodowanych we Włoszech po trzęsieniu ziemi. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Wincentego Paulo, zakonnika, w środę – św. Wacława, w czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, piątek – św. Hieronima, sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, a w sposób szczególny Pani Organistce Teresie,  składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I sobotę i I niedzielę października. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Natomiast za tydzień na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz zapraszamy w strojach góralskich i muzykę góralską. Składka za tydzień przeznaczona będzie na ufundowanie tablicy pamiątkowej dla śp. Ks. Prałata Leopolda Misterki, budowniczego naszego kościoła i plebanii.
  5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy o godz.9.00 Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, którym będą rozdawane specjalne plansze z obrazkami. Od soboty tj. 1 października Msze święte wieczorne o godz. 17.00.
  6. Dziękujemy paniom, które w ostatnim tygodniu zadbały o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy panie z os. Czajki: Polczyk Jadwiga nr 98, Czajka Maria nr 96, Franczyk Zofia nr 97, Franczyk Małgorzata nr 97A, Polak Janina nr 98.
  7. Zapraszamy do czytania Gościa niedzielnego w którym znajdziemy dodatek film na DVD. Najgłośniejszy film ostatnich lat: „Bóg nie umarł”.
  8. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe na 2 gregorianki do Księży Chrystusowców do Częstochowy. Za śp. Katarzynę Wanat od 26.10.-24.11 oraz śp. Aleksandra Rokosza w grudniu.
  9. Spotkanie Związku Podhalan za tydzień po sumie. Natomiast jutro po Mszy wieczorem spotkanie zarządu ZP. Przygotowujemy rekolekcje góralskie, które odbędą się w naszej parafii w dniach 18-20 listopada, które rozpocznie ks. Bp Leszek Leszkiewicz.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!