1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy Niedzielę Synodalną.
 2. Od jutra Msze święte wieczorne o godz. 1700
 3. Zapraszamy Ministrantów i Aspirantów na spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczorowej.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, zakonnika
 • we wtorek – św. Wacława, męczennika
 • w środę – święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 • w czwartek – św. Hieronima, prezbitera doktora Kościoła
 • w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i dra K-ła
 • w sobotę – św. Aniołów Stróżów

 

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 

 1. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować przed Mszy św. o godz. 1630, a w niedzielę po Mszy o godz. 900 Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, którym będą rozdawane specjalne plansze z obrazkami.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę i czwartek od godz. 1600 – zapraszamy dzieci i młodzież. Piątek zostawmy starszym oraz tym którzy pracują. Adoracja codziennie od godz. 1600, zapraszamy do modlitwy. W I sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1615. W przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz składka na cele parafialne. Zapraszamy w strojach góralskich.
 3. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców osiedla Czuby: Tylecka Janina nr 74, Polczyk Jadwiga nr 74A, os. Majdówka: Gabryś Bronisława nr 83, Urbaniak Józefa nr 81, Knutelska Teresa nr 75.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym m.in. Marii Cristynie, która sama umarła, aby ocalić soje dziecko. Wkrótce zostanie ogłoszona błogosławioną.
 5. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 25 złotych.
 6. Przekazaliśmy gregorianki na październik do ks. Roberta Biela i jego klasztorowi: śp. Franciszek Jamiński, śp. Janusz Błachut, śp. Stanisław Faltyn oraz 3 za śp. Bogdana Szlagę.
 7. Kazimierz Sikora ogłasza, że są jeszcze wolne 4 miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie.
 8. Gratulujemy naszej parafiance p. Katarzynie Niewiadomej za zdobycie wczoraj brązowego medalu na mistrzostwach świata kolarstwie pan w Belgi.
 9. We czwartek pożegnaliśmy śp. Stanisława Faltyna z os. Ustrzyk, a jutro o godz. 14.00 pogrzeb śp. Władysława Farona z os. Jamne.

 

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !